• Нова веб страница на Фудбалската Федерација: www.ffm.mk

 • У18 женска конкуренција: Македонија го заврши турнирот со победа на пенали против Србија

 • Во општина Велес, ФФМ официјално го пушти во употреба најмодерниот терен со вештачка трева

 • Познати противниците на нашите претставници во Лигата на шампионите и Лига на Европа на УЕФА

 • Реми против Кина на вториот натпревар во Јинан

 • Оптимизам пред вториот дуел со Кина

 • У-17: Нерешено против Романија во Букурешт

 • Ѓуровски: Кина ќе биде добар тест, условите се одлични

 • А ЖЕНИ: Мaкедонија освои бод против Естонија

 • .
 • http://www.gorska.com.mk
 • http://www.puma.com
 • http://www.peugeot.com.mk
 • .
 • http://www.mtv.com.mk
 • http://www.backstage.com.mk/
 • Архиви

 • Натпревари во живо

  live score link
 • Стар сајт